Sleva!

Hodiny XVIII.

Original price was: 2,500 Kč.Current price is: 1,800 Kč.

Popis

Modřín patří mezi jedny z mála opadavých jehličnatých dřevin. To znamená, že na zimu jehlice shazuje a je zcela holý. Na jaře se na bulkovitých větvích začínají objevovat svazečky měkkých jehlic světle zelené barvy. Na špičkách větví rostou jednotlivé jehlice. Na podzim modříny pomalu žloutnou a opadávají. Rostlina kvete samčími květy růžovočervené barvy, které se po opylení mění v hnědé šišky. Jsou vejčité a zůstávají na stromě několik let.
Energie modřínu omlazuje fyzicky i psychicky, zbavuje nedostatku sebedůvěry, a prý pomáhá v řešení komplikovaných životních situací, povzbudí trpělivost a vytrvalost. Je symbolem obnovy a lepšího života. Dříve se úspěšně používal na vykuřování v obdobích moru. V magii používali vykuřování dřevem nebo pálení jehličí k tomu, aby odvrátili nepříznivé vlivy. Není divu, že se pro svou pozitivní energii modřín odedávna používá ve stavebnictví, k výrobě nábytku a k obkladům stěn.
Tyto hodiny jsou ručně malované a zaručeně originální. Průměr je 34 cm. Povrch jsem ošetřila šelakem a voskem. Pokud cítíte, že jsou tyto hodiny vyrobeny právě pro Vás, neváhejte mne kontaktovat.