Kreativní sada, funkční hodiny

450 

Dostupné na objednávku

Popis

Hodiny pro děti k sestavení

Nabízím komponenty k sestavení oblíbených hodin s aktivitami pro děti. Obrázky jsou odnímatelné pomocí suchého zipu. S hodinami lze pracovat jak bez strojku, tak i s funkčním hodinovým strojkem. Hodiny se strojkem pak pověsit na stěnu.

Tyto hodiny jsou vhodné pro kreativní rodiče a děti, kteří chtějí mít výrobek podle svých představ. Malovat mohou s pomocí i malé děti cca od 3 let.
Na dřevěnou desku si namalujete motiv a čísla podle vlastní fantazie.
Já jsem nechala sedmileté dceři volnou ruku. Vybrala si ciferník bez obrázků, možností je nespočet.  Mladším dětem obrázky s aktivitami pomáhají orientovat se v čase.  Naučí se posloupnost denních činností atd.

Balení obsahuje:

Dřevěný kruh 30 cm průměr
Hodinový strojek s ručičkami
20 zalaminovaných obrázků na A4
A4 s narýsovanou polovinou ciferníku
20 ks kroužků suchý zip
Baterie není součástí balení

Návod:

Promyslete si, jak budou hodiny vypadat. Na malbu doporučuji akrylové barvy (ale lze použít jakékoli máte doma- tempery, vodovky, fixy..)
Pokud nechcete rýsovat a počítat, přibalila jsem vám A4 s narýsovanou půlkou ciferníku. Půlkruh si vystřihnete a čáry obtáhnete měkkou tužkou. Přiložíte na dřevěnou desku kresbou dolů a svrchu obtáhnete tužkou (pozor ať se vám papír při překreslování nehýbe). Toto zopakujte zrcadlově na zbylý půlkruh. Tímto získáte okénka, pro obrázky aktivit, jako mám já. Čísla připište pod okénka. Pokud máte malbu hotovou, do okének nalepte suchý zip. Já dávám tu ostrou část na hodiny a tu hladkou na obrázky. Zalaminované obrázky vystřihněte a nalepte druhou část suchých zipů. Rozbalte hodinový strojek a vyšroubujte matku a sundejte podložky. Strojek zasuňte do středu. Upevněte ho zlatou matičkou shora. Můžete ještě podložit zlatou podložkou. Při dotahování dbejte, aby strojek měl poutko nahoře. Ručičky nasunete na střed v pořadí: malá, velká a vteřinovka. Výchozí pozice je na 12. Po přidání baterky nařiďte čas pomocí kroužku na hodinovém strojku.

 

Ráda bych vám doporučila svůj oblíbený E-shop se vzdělávacími pomůckami a jinými drobnostmi pro rozvoj dětí – zodpovednavyuka.cz. Provozuje ho moje kamarádka Katka Hrabíková, které děkuji za poskytnutí práv k použití jejích obrázků na mém webu.

Stolní hra k vytisknutí

Po registraci v mém eshopu Vám pošlu ke stažení PDF soubory. Kalendář čtyři roční období si vytisknete na pevný papír. Můžete si ho vybarvit nebo nechat černobílý.
Kostku a figurky jistě doma najdete. Nápady, jak z kalendáře udělat stolní hru Vám posílám také.
V souladu s přírodou- TraVera