Adventní kalendář s figurkami svatých

950 

Dostupné na objednávku

Popis

Adventní spirála-kalendář.
Je to takový protipól ke konzumním Vánocům. Tohle je špalek ze smrku- krásně voní.  Působí, jako přirozená vánoční dekorace. Dřevo je obroušené, nijak lakované. Figurky jsou z masivního dřeva. Malované ručně. Každý kus je tudíž originál. Povrch je ošetřen lakem na dětské hračky.
Shora je 24 otvorů o průměru 8 mm.  Do jamky děti zasouvají figurky- moc rády, zkuste si to taky :).  Nebo se dá kalendář použít, jako svícen. Osvědčily se nám obyčejné dortové svíčky. V tomto případě je nutné dávat pozor na oheň. Na druhou stranu, je tu o důvod více sejít se s blízkými u svícnu. Hlídat oheň, zkoumat tekoucí vosk..
Spirálu jsem vyznačila vypáleným symbolem. Děti posouvají svíčku nebo figurky ve směru spirály od začátku adventu, až dojdou ke středu- Štědrý den. Další varianta je, že každý den přidáváme jednu svíčku. Pak svítí na Štědrý den všechny najednou. Symbolika světla přináší úsměv do dlouhých zimních večerů. Tato hračka vám může sloužit ještě dříve, než nastane adventní čas.  Podzim nám přináší vlašské ořechy, které je třeba naloupat na Vánoce. Z druhé strany je jamka pro louskání ořechů. Do ořechu boucháme kamenem a díky jamce nevystřeluje do stran.
Na špalku se časem objeví prasklina(která ale nezpůsobí rozpad dřeva) a pryskyřice, ta zas krásně voní, ale nejde vyprat.
Set obsahuje
1 x špalek,
3 x figurka- Ježíšek, Marie, Josef
3x svíčka

Pokud ode mne chcete občas dostávat e-mail s novinkami, tak mi zanechte svoji adresu.

Nebojte, více, jak dvakrát do měsíce to stejně nezvládám.. 🙂