mikuláš, advent, důvěra, vánoční čas, strach z čerta, adventní spirála, adventní kaledář, svícen
Rodiče, mám prosbu💚
Máte-li potřebu dopřávat dětem Mikuláše, zkuste si to předem rozmyslet. Proč a jak to děláte. Pokud jste si to řádně rozmysleli a tyto svátky pro vás mají např. duchovní význam, tak na tom nevidím nic špatného.
Ovšem někteří z nás se prostě jen nechají strhnout davem nebo nezvládají výchovu a pak se odvolávají na čerta.
Pak je tady otázka pravdy a lži. Určitě učíte děti, že lhát se nemá, žejo? Jenomže děti nejvíce nasávají od vás. Vidí, jak co děláte a mluvíte. A pak to napodobují. Není náhodou hra na čerta a Mikuláše lhaním? (Myslete na to, že dříve či později děti přijdou na to, že to nebylo doopravdy, lhali jste.) Samozřejmě pokud dětem vysvětlíte o co opravdu jde, pozvete Mikuláše, všichni si to můžete užít.
Pokud strašíte čertem, a pozvete ho domů, dítě věří že existuje. Jako rodiče jste hlavní oporou dítěte vy. Takže nejlepší způsob, jak ztratit jeho důvěru je, poslat do vašeho domova odkud nemá kam utéct)  něco, čím ho celý rok strašíte.  Vy jste ho přeci pozvali, dopustili jste aby strašil malé dítě, za to že zlobilo. Za rok asi “zlobilo ” každé dítě. Takže všechny se mají čeho bát.😢
Prosím vás, tenhle strašák je váš. Pokud vy nedáváte hranice, nevíte co s tím vaším dítětem🤦‍♀️. Řešit to zastrašováním už není dobrá cesta. Zajímejte se jak vychovávat s respektem a nastavovat zdravé hranice. Dnes už najdete spousta zdrojů zdarma. Nevymlouvejte se.
Tento článek cílím hlavně na ty kteří třeba jednají pod vlivem kolektivní “pravdy”. Sami tuší, že je to blbost, ale pořád se to dělá a nikomu to neublížilo… Ale ublížilo. Jenomže se to k vám nedostalo. Každý vám nevypráví, že se bojí strašidel ještě ve třiceti nebo má špatný vztah s rodiči. Babičky a dědové také samozřejmě nechtějí uznat, že něco udělali špatně, tak vás budou přesvědčovat, že Mikuláš je hezký zvyk😅. Ano, může být. Tak prosím, udělejme si to hezký💚
V souladu s přírodou